Wetenschappelijke samenwerking in pelagische visserij versterkt
2 min gelezen
De Pelagic Freezer Trawler Association (PFA) en het Thünen Institute of Sea Fisheries hebben een nieuw Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend om hun samenwerking te versterken op het gebied van wetenschappelijke surveys, bestandsbeoordelingen en ecologisch onderzoek naar pelagische visbestanden.
Met deze samenwerking kan waardevolle industriële data van pelagische vriestrawlers nog effectiever worden ingezet voor de voortdurende verbetering van de visserijkennis binnen de EU over pelagische visbestanden. Het MoU volgt op eerdere overeenkomsten die de PFA heeft afgesloten met Wageningen Marine Research (Nederland) en CEFAS (Verenigd Koninkrijk).
Dr. Niels Hintzen, Chief Science Officer van de PFA, benadrukt het belang van deze nieuwe samenwerking:
“Het nieuwe MoU met het Thünen Institute is een belangrijke stap voorwaarts in de intensieve samenwerking tussen de pelagische visserijsector en onderzoeksinstellingen. Het toont onze toewijding aan om een sterke basis te leggen voor het delen van kennis over pelagische wetenschap. Dit geldt ook voor de inzet van onze vissers om de wetenschap te ondersteunen. De operationele inzichten en data van pelagische vriestrawlers helpen om nog betrouwbaardere informatie over pelagische visbestanden te verkrijgen. Op deze manier spelen vissers een belangrijke rol in het ondersteunen van gezonde oceanen en een duurzame toekomst voor de sector.”
Dr. Gerd Kraus van het Thünen Institute of Sea Fisheries verklaart dat de nieuwe samenwerking ook bijdraagt aan het werk van hun onderzoekers:
“De pelagische visserijsector heeft bewezen waardevolle aanvullende data en informatie te leveren voor het verbeteren van bestands beoordelingen. De PFA heeft de afgelopen jaren systemen en monitoringschema’s opgezet die de visserijwetenschap op een bredere schaal kunnen informeren, met een grotere ruimtelijke dekking en het gebruik van moderne technische methodologieën. We kijken uit naar deze intensieve samenwerking onder het MoU, die zeker zal bijdragen aan het verbeteren van de datakwaliteit voor de beoordeling van pelagische visbestanden en uiteindelijk zal leiden tot betere adviezen voor visserijbeheer die breed geaccepteerd worden door alle betrokken partijen.”
Als lid van de PFA is het Duitse visserijbedrijf Doggerbank Seefischerei GmbH nauw betrokken bij de nieuwe samenwerking. Namens het bedrijf benadrukt Annegret Finke het belang van samenwerking tussen wetenschap en de sector:
“Als verantwoordelijke visserijonderneming vinden we het belangrijk om bij te dragen aan de wetenschap. Onze schepen zijn al begonnen met het verzamelen van routinematige akoestische data en nemen sinds 2015 deel aan het zelf-monitorgingsprogramma van de PFA. Hierdoor hebben we kunnen bijdragen aan 600.000 individuele lengtemetingen van pelagische vissoorten op Duitse pelagische vriestrawlers!”
Deze samenwerking markeert een belangrijke stap in het bevorderen van wetenschappelijke kennis en duurzame visserijpraktijken, en benadrukt de essentiële rol van de visserijsector in het behouden van gezonde mariene ecosystemen.
Persbericht: Pelagic Freezer Trawler Association (PFA)