Vermiste kotter HD8 na 71 jaar teruggevonden
1 min read
Een van de weinige archieffoto’s van de HD8.
Na meer dan zeven decennia van onzekerheid is de Helderse viskotter HD8 nu eindelijk gevonden. De kotter, die op 7 oktober 1954 verging tijdens een zware storm op de Noordzee, werd afgelopen weekend opgespoord door de Stichting Onderzoek Maritieme Vermisten.
De zoektocht naar het schip was bijzonder moeilijk en het duurde twee jaar voordat er doorbraken kwamen. Uiteindelijk bleek dat de kotter op 35 meter diepte ligt, 46 kilometer uit de kust van Terschelling.
Van de vijfkoppige bemanning werd nooit meer iets werd vernomen. De vondst biedt nu voor de nabestaanden van de bemanningsleden eindelijk duidelijkheid en een plek om hun herinneringen te koesteren.
Lees hier het volledige artikel: Gezonken viskotter HD8 na 71 jaar onzekerheid teruggevonden
Trots mag ik medelen namens Stichting OMV dat De vermiste viskotter HD-8 “Jonge Jochem” is na 71 jaar teruggevonden bij Terschelling! ⚓
Heel veel dank aan Wrakduikteam Zeester en alle betrokkenen!
Voor de nabestaanden is er eindelijk duidelijkheid. 💙
👇https://t.co/mF3BpWAU2E— Cees Meeldijk (@CeesMeeldijk) October 22, 2025