Visserij.nl

Nieuws over de beroepsvisserij

Deense vissers ontvangen compensatie voor windmolenparken in Noordzee

1 min gelezen

Offshore windpark Vesterhav Nord in Noordzee

Thyboron – Deense vissers kunnen binnenkort een compensatie van meer dan 500.000 euro (ongeveer 4 miljoen DKK) tegemoetzien voor de impact van de offshore windparken Vesterhav Nord en Vesterhav Syd in de Noordzee.

De overeenkomst tussen Vattenfall, de exploitant van de windparken, en de Deense Visserijvereniging (DFPO) werd onlangs bekendgemaakt in een gezamenlijke persverklaring.

Alfred Fisker Hansen, voorzitter van de Vissersvereniging van de haven van Thyboron, noemt het positief dat er een overeenkomst is bereikt. Hij benadrukt echter dat hij niet kan aangeven hoeveel geld de vissers uit Thyboron precies zullen ontvangen of hoeveel vissers ervan zullen profiteren. “Het gebied is klein, maar voor sommige van onze leden is het wel een belangrijk gebied. Vooral de garnalenvissers worden getroffen“, aldus Hansen. “We zijn blij dat er uiteindelijk een akkoord is bereikt, want het was een moeizaam proces om tot een overeenkomst te komen met Vattenfall.”

Svend-Erik Andersen, voorzitter van de DFPO, reageert ook positief op de compensatie. “Het waren moeilijke onderhandelingen, maar ik ben blij dat Vattenfall besloten heeft de vissers te compenseren voor de overlast van de windmoleninstallaties op zee. Dit is een belangrijke principiële stap“, zegt hij.

De offshore windparken Vesterhav Nord (21 windturbines) en Vesterhav Syd (20 windturbines) voor de Deense westkust werden tussen 2023 en 2024 gebouwd en zullen naar verwachting 25 jaar lang groene energie leveren.

Bron: Folkebladetlemvig en Fish break.