Zeldzame inktvissoort voor het eerst in Australische wateren gezien [video]
1 min readOnderzoekers hebben voor het eerst beelden gemaakt van de zeldzame inktvissoort ‘Magnapinna’ voor de Australische kust. Tijdens twee expedities in 2015 en 2017 zijn ze met een speciale onderwaterrobot zo’n 3.000 meter diep gedoken om de inktvissoort te filmen.
Voor de eerste keer zijn de Magnapinna (bigfin) inktvissen niet één keer, maar vijf keer gezien voor de kust van Australië. De tentakels van de soort kunnen een lengte bereiken van meer dan 8 meter
Het onderzoek werd nu pas bekendgemaakt. Omdat deze inktvissen in de bathypelagische zone leven, tussen de 1.000 en 4.000 meter diep, is het niet gemakkelijk de inktvissen te bestuderen.
Op deze oceaandiepte dringt zonlicht nooit door en is de druk van het water verpletterend, waardoor er nog maar weinig bekend is over het dier. Onder een video.
https://youtu.be/XB6DCp9TBLY